Florian Marku e nokauton kundërshtarin dhe fiton meçin - Bota Sot
Florian Marku e nokauton kundërshtarin dhe fiton meçin

Boksi

Florian Marku e nokauton kundërshtarin dhe fiton meçin

Më: 13 korrik 2019 Në ora: 21:09
Florian Marku

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke e mposhtur me nokaut anglezin Tommy Broadbent në Londër.

Ky ishte dueli i katërt i Markut në boksin profesionist, ku deri para këtij meçi kishte kishte tri fitore nga aq ndeshje.

Pas matjeve që i kanë bërë dje, Floriani tha se “Ky djalë ka folur shumë, por nesër do të ja mbyll gojën”.

Ashtu edhe doli, Marku ishte i jashtëzakonshëm nga fillimi duke e nokautuar në raund të katërt anglezin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat