Wilder – Ortiz, caktohet data e rimeçit - Bota Sot
Wilder – Ortiz, caktohet data e rimeçit

Boksi

Wilder – Ortiz, caktohet data e rimeçit

Më: 18 korrik 2019 Në ora: 00:08
Wilder – Ortiz

Deontay Wilder dhe Luis Ortiz do të organizojnë një rimeç më 9 nëntor.

Deri më tani, ka dy vende ku supozohet të organizohet një luftë e dytë mes këtyre dy boksierëve.

Në ditët në vijim, ku edhe do të nënshkruhet zyrtarisht kontrata, do të mësohet edhe vendi i organizimit të këtij meçi, mes Los Anxhelos dhe Las Vegas.

Ky meç ishte planifikuar për datën 28 shtator, por që është shtyrë për 8 nëntor.

Kujtojmë se këta dy boksierë kanë pasur një meç në muajin mars, i cili ishte fituar nga Deonty Wilder.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...