Ky është babai juaj Velko, që uzurpoi edhe stadiumin e Prishtinës! Pyete Cecën, nënën tuaj... - Bota Sot
Ky është babai juaj Velko, që uzurpoi edhe stadiumin e Prishtinës! Pyete Cecën, nënën tuaj...

Boksi

Ky është babai juaj Velko, që uzurpoi edhe stadiumin e Prishtinës! Pyete Cecën, nënën tuaj...

Nga: Kemajl Goca Më: 31 korrik 2019 Në ora: 11:32
Ky është babai juaj Velko, që uzurpoi edhe stadiumin e Prishtinës! Pyete Cecën, nënën tuaj...

Vitet e 90-ta ishin vitet më të tmerrshme në histori, vitet kur Serbia pushtuese me makinerinë vrastare sulmoi Kroacinë, Bosnjën dhe Kosovën. 

Në krye të paramilitarëve ka qenë Zhelko Razhnjatoviq, i njohur si Arkan. Krimineli Arkan e gjithë bota e din se kishte uzurpuar edhe stadiumin e Prishtinës dhe ishte bërë një farë presidenti i një klubit fantom Prishtina në vitin 1993.

Image

Velko kur ishte fëmijë me Cecën

Të gjithë e dimë se Arkani, atëkohë, kur ishte te Prishtina fantome, se si pësoi dajak nga klubi i futbollit Novi Pazar pikërisht me 10 tetor të vitit 1993. Ishte thyer autobusi i Prishtinës fantome, kurse Arkan ishte rrethuar nga bandat e tij, duke e marr në mbrojtje. 

Ndërkaq, tash e një kohë po diskutohet se ku do të boksojnë djali i Arkanit, Velko, boksier në Serbi dhe Petrit Mazrekaj i Republikës së Kosovës.

Është parashikuar me 30 gusht të zhvillohet meçi, por siç shihet djali i Arkanit nuk e ka guximin që të del përtej Beogradit, pra në ndonjë vend evropian dhe të mat forcat me Mazrekajn.

Velko është mirë të shfletosh edhe historinë e babait të tij se sa kriminel ka qenë dhe se si e ka uzurpuar stadiumin e Prishtinës. Nëse Velko nuk e di të bëmat e babait, e din nëna e tij, Ceca, që e kishte burrë Arkanin dhe duhet ta pyes se pse ishte aq kriminel ai. Duhet ta pyes edhe për popullin shqiptar të Kosovës, se si u sulmuan nga bandat e Arkanit, milicia, ushtria dhe paramilitarët serbë. 

Prandaj, Velko ka ditë që nuk e ka guximin të thotë: Eja Petrit e të boksojnë diku në Evropë! Synimi i Velkos është vetëm në Beograd dhe aty ku nuk ka kurrfarë sigurie! Velko ka frikë të del jashtë, se ka frikë se pëson humbje apo turpërohet nga historia kriminale e Arkanit!

Ju e dini se Arkani ka qenë edhe president i klubit të futbollit Obiliq nga Beogradi, klub famëkeq që udhëhiqej nga një kriminel siç ishte babai juaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...