Diaz – Pettis, deklarata të çmendura para meçit të sotëm - Bota Sot
Diaz – Pettis, deklarata të çmendura para meçit të sotëm

Boksi

Diaz – Pettis, deklarata të çmendura para meçit të sotëm

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 23:48
Diaz – Pettis

UFC 241, rikthehet me sfidën midis Diaz dhe Pettis. Nate Diaz surprizoi gjithë botën e UFC me fitoren e tij ndaj Mc Cregor si dhe në ndeshjen e dytë, luftoi deri në fund duke bërë që irlandezi të fitoi vetëm pas pikëve.

“Unë nuk kam nevojë të ndeshem. Kur teshtij unë dëgjon e gjithë bota”, është shprehur Diaz përpara sfidës me Pettis.

Ndërkohë Anthony, kundërshtari i sotëm për Diaz ka ndezur ndeshjen me deklaratën e tij për Nate.

“Nate është i preferuari i fansave vetëm për një ndeshje, atë kundër Conor. Para saj ai mundi Michael Johnson, humbi ndaj të gjithëve në Lightwight dhe u mund keqas në 2 ndeshjet në welterweight. Unë kam për detyrë t’i kujtoj se kush dreqin jam”, u shpreh Anthoni Pettis për Nate Diaz.

Ndërkohë ndeshje pritet të startojë rreth orës 5:30 të mëngjesit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat