Sfida mes Mazrekajt dhe djalit të Arkanit, kjo është më e reja! - Bota Sot
Sfida mes Mazrekajt dhe djalit të Arkanit, kjo është më e reja!

Boksi

Sfida mes Mazrekajt dhe djalit të Arkanit, kjo është më e reja!

Nga: Kemajl Goca Më: 22 gusht 2019 Në ora: 15:49
Sfida mes Mazrekajt dhe djalit të Arkanit, kjo është më e reja!

Shqiptarët po ashtu edhe serbët mezi po presin që t’i shohin në ring Petrit Mazrekajn e Republikës së Kosovës dhe Velko Razhnjatoviqin, djali i kriminelit Arkan (Zhelko) apo i këngëtares më popullore në Serbi, Cecës. 

Boksierët ishte planifikuar që të boksojnë me 31 gusht, por siç merret vesh nga burimet e sigurta është shtyrë për një kohë, që se shpejti do të merret vesh për kur dhe a do të boksojnë në një vend neutral jashtë Serbisë.

Sepse në Beograd nuk ka kurrfarë sigurie dhe është rrezik i madh që Mazrekaj të shkojë atje.

Kështu që, pritet të gjendet një kompromis që ky meç të zhvillohet diku në Evropë, nëse pranon Velko apo ka zemër..

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat