Ruiz po mban dietë strikte për t’u rikthyer në formë për rimeçin ndaj Joshuas - Bota Sot
Ruiz po mban dietë strikte për t’u rikthyer në formë për rimeçin ndaj Joshuas

Boksi

Ruiz po mban dietë strikte për t’u rikthyer në formë për rimeçin ndaj Joshuas

Më: 16 shtator 2019 Në ora: 21:40
Andy Ruiz, Anthony Joshuan

Andy Ruiz e ka filluar një dietë strikte për t’u rikthyer në formë para rimeçit me Anthony Joshuan që zhvillohet më 7 dhjetor.

Kampioni i botës në peshat e rënda aktualisht peshon 120 kilogramë para ripërballjes me boksierin britanik, e që dëshiron të humbet në peshë.

Mirëpo, meksikano-amerikani dëshiron të humbet peshë sa më shpejtë që të jetë e mundur në mënyrë që ta mbrojë titullin e kampionit të botës në Arabinë Saudite.

“Ai është mbipeshë, por asgjë nuk mund të ndikojë në paraqitjen e tij dhe këtë e ka treguar edhe në të kaluarën”, thuhet në deklarimin e kompanisë që po përkujdeset që Ruiz të rikthehet n formë, Zo Meal Plans.

“Kujtojeni se ai është kampion i peshave të rënda dhe jo në atë të lehta. Ne po tentojmë që ai të ushqehet shëndetshëm. Më shumë frute dhe perime, por organizimi i tij i tretë mjaftë mirë. Ai është shumë serioz në dietën e tij”, kanë thënë nga kjo kompani.

Në anën tjetër, joshua është i bindur se mund t’i rikthej të tre titujt, WBA, WBO dhe IBF, sërish në brezin e tij. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...