Gordin e pret duel i fuqishëm ndaj italianit - Bota Sot
Gordin e pret duel i fuqishëm ndaj italianit

Boksi

Gordin e pret duel i fuqishëm ndaj italianit

Më: 18 shtator 2019 Në ora: 15:05
Gordin e pret duel i fuqishëm ndaj italianit

Djaloshi shqiptar që po paraqitet rregullisht edhe në “Enfusion”, Fatmir Gordi, ndeshjen e radhës do ta ketë më 28 tetor në Itali, kurse kundërshtar I tij do jetë italiani, Christian Guiderdone, I cili njihet si një djalosh shumë I fuqishëm dhe I qëndryshëm. Mirëpo kjo aspak nuk e frikëson shqiptarin, përkundrazi ai thotë se kjo po e motivon që të ushtroj maksimalisht dhe të fitoj.

“Përgatitjet për këtë duel I kemi filluar disa muaj më parë dhe me trajnerët e mi po punojmë maksimalisht për të ngritur formën që të jem sa më i përgatitur për këtë duel. Kundërshtarin e njoh shumë mirë.

Ai ka eksperiencë dhe njihet si një djalosh shumë I fuqishëm. Mirëpo unë do të jap gjithçka që ta mposhti dhe në fund ti gëzohemi të gjithë kësaj fitore”, deklaroi Gordi për “ArenaRing”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...