Kjo është pozita e Egzon Shalës në Kampionatin Botëror të mundjes - Bota Sot
Kjo është pozita e Egzon Shalës në Kampionatin Botëror të mundjes

Boksi

Kjo është pozita e Egzon Shalës në Kampionatin Botëror të mundjes

Më: 22 shtator 2019 Në ora: 08:26
Egzon Shala

Egzon Shala ka përfunduar në vendin e shtatë në kampionatin botëror të mundjes. Ky kampionat botëror u mbajt në Astana të Kazakistanit.

Mundësi ynë garoi në kategorinë -125 kg dhe me pak fat ka mundur të dalë i pesti.

Është ky sukses i madh i Shalës.

Image

Gjashtë vendet e para fituan normën Olimpike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...