Joshua – Fury, ky është zhvillimi i fundit

Boksi

Joshua – Fury, ky është zhvillimi i fundit

Më: 3 maj 2020 Në ora: 19:14
Anthony Joshua dhe Tyson Fury

Një përballje mes Anthony Joshua dhe Tyson Fury duket se po afron edhe më shumë pasi filluan bisedimet midis dy kompanive të menaxhimit të boksierëve të peshave të rënda.

Bota e boksit është e dëshpëruar të shohë dy yjet britanikë që të ndeshen me njëri-tjetrin, pas çmontimit të Fury ndaj Deontay Wilder në shkurt.

Të dy boksierët kanë shprehur një dëshirë për ta bërë këtë betejë, dhe tani promovuesi i Joshua, Eddie Hearn ka pranuar që hapat e parë janë bërë për të siguruar një mega-luftë që do të organizohet në vijim të pandemisë së koronavirusit.

“Ne po flasim me MTK se ku do të zhvillohej ajo luftë”, zbuloi Hearn për ESPN. ”Për momentin, fokusi kryesor për të gjithë janë situatat kontraktuale”.

“Bisedat midis vetes dhe MTK janë se ne kemi pasur qasje të njëjtë”.

”Diskutimet e vetme për momentin janë se ku zhvillohet kjo luftë – dhe ne as nuk e dimë se kur mund të zhvillohet kjo luftë”, shtoi ai.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat