Boksieri nigerian që synon meçin me Anthony Joshua

Boksi

Boksieri nigerian që synon meçin me Anthony Joshua

Më: 6 maj 2020 Në ora: 09:12
Raphael Akpejiori

Raphael Akpejiori, boksieri i peshës së lartë nigeriane, tashmë ka vizualizuar sesi një luftë për titullin botëror me Anthony Joshua do ta sillte kombin e tij në bllokim.

“Unë mund të garantoj se i gjithë vendi do të bllokohej. Mund të garantoj që e gjithë Afrika do të bllokohej gjithashtu”, thotë Akpejiori për Sky Sports.

“Unë kam menduar në të vërtetë për perspektivën e kësaj, unë kam ende shumë punë për të bërë”.

29-vjeçari i pamposhtur dëshiron që emri i tij të rezonojë në divizionin e lartë të boksit, pasi puna dhe forma e tij e sollën nga Lagos në Florida.

Ai tashmë ka luajtur edhe basketboll dhe futboll amerikan sa ishte në Kolegj.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat