Ja ku mund të zhvillohet meçi i ardhshëm i Joshuas

Boksi

Ja ku mund të zhvillohet meçi i ardhshëm i Joshuas

Më: 7 maj 2020 Në ora: 16:11
Anthony Joshua

Meçi tjetër i Anthony Joshua mund të zhvillohet në një amfiteatër romak në Kroaci, thotë menaxheri i sfiduesit të detyrueshëm Kubrat Pulev.

Britaniku kishte për qëllim të mbronte titujt e tij në botë IBF, WBA dhe WBO në peshën e rëndë kundër Pulev në stadiumin e Tottenham Hotspur më 20 qershor.

Lufta u shty për shkak të pandemisë së koronavirusit dhe nuk është caktuar asnjë datë apo vend tjetër.

“Ne po diskutojmë për Kroacinë”, tha menaxheri i Pulev, Ivaylo Gotsev.

“Ka një stadium unik romak – Pula Arena – dhe ne jemi në bisedime aktive”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat