Agim Tahiraj - njeriu i sakrificave 

Boksi

Agim Tahiraj - njeriu i sakrificave 

Nga: K. Goca Më: 7 maj 2020 Në ora: 17:25
Agim Tahiraj

Nuk ka fortë dëshirë që të thotë që jam dikushi por gjithmonë e ka mision punën. 

Agim Tahiraj, i takon Gjeneratës së Republikës. Si shumë të tjerë edhe Tahiraj dha kontribut në boks e në sport dhe në aspektet tjera humanitare në kohërat më të vështira, në kohën e okupimit (1991-1999).

Kontribut i tij çmohet shumë edhe sot, i cili më shumë shokë sfiduan pushtuesin serb. 

Agim Tahiraj, sot është gjyqtar i boksit dhe ndihet krenar për gjithë at punë që ka bërë në të gjitha aspektet dhe lutet që një ditë boksit të sjellë medalje nga rrafshi ndërkombëtar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat