Lajm i madh për adhuruesit e boksit, po kthehet Mike Tyson

Boksi

Lajm i madh për adhuruesit e boksit, po kthehet Mike Tyson

Më: 12 maj 2020 Në ora: 09:52
Mike Tyson

Mike Tyson ka marrë vëmendjen e botës së boksit duke folur përsëri pasi pretendoi se dëshiron të bëjë një rikthim dhe tani ata do të kenë edhe më shumë për të folur pas pamjeve të fundit.

Ish kampioni botëror i peshave të rënda u pensionua në 2005, por mund të rikthehej në ring 15 vjet pas hapit të fundit.

Vetëm një javë më parë Tyson zbuloi se ishte përsëri në stërvitje për të marrë pjesë në tre ose katër luftime dhe ai ishte i lidhur me disa kundërshtarë të mundshëm që nga ajo kohë.

Tani 53-vjeçari ka postuar një video të dytë ku tregon se si po shkon stërvitja e tij, me ish-kampionin duke e përfunduar atë duke iu drejtuar kamerës dhe duke njoftuar ”Jam rikthyer!”.

Evander Holyfield është një nga emrat e mundshëm me të cilin mund të ndeshet Tyson.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat