Holyfield: Jemi në bisedime për kompletimin e trilogjisë me Tyson

Boksi

Holyfield: Jemi në bisedime për kompletimin e trilogjisë me Tyson

Më: 17 maj 2020 Në ora: 09:13
Mike Tyson dhe Evander Holyfield

23 vite pas rimeçit të tyre të famshëm, Mike Tyson dhe Evander Holyfield janë në bisedime për një tjetër duel.

Dy ikonat amerikane të boksit, Holyfield dhe Tyson, thuhet të jenë në bisedime për kompletimin e trilogjisë mes tyre.

Këtë e ka konfirmuar vet ish kampioni Holyfield, i cili ka thënë se po bisedon me përfaqësues të Mike Tyson.

“Kur iu thash njerëzve, ata më panë duke punuar dhe ata vendosën dy dhe dy së bashku. ‘Ata duhet të vijnë me diçka pasi po punojnë kështu (trilogjia)”, ka thënë Holyfield.

“Por, unë nuk e kam problem nëse bëjmë një gjë të tillë. Njerëzit e tij dhe njerëzit e mi po bisedojnë dhe ne akoma nuk kemi një marrëveshje solide për këtë, por jemi në atë rrugë. Nëse ndodhë, nuk ka problem”, ishin fjalët e Evander.

Holyfield është aktualisht 57 vjeç, kurse Tyson 53. Në vititn 1996 dhe 1997, Holyfield e mposhte 2 herë Tysonin, me duelin e dytë që përfundonte me diskualifikim, pas Tyson i kafshoi veshin Holyfield.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat