Edhe boksierët rikthehen në stërvitje nga kjo datë

Boksi

Edhe boksierët rikthehen në stërvitje nga kjo datë

Më: 21 maj 2020 Në ora: 13:50
Ilustrim

Federata e Boksit të Kosovës gjatë ditës së sotme ka mbajtur mbledhjen e bordit.

Në këtë mbledhje është diskuruar rreth gjendjes momentale të sportistëve dhe fillimit të stërvitjeve pas pezullimit për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Drejtuesit e kësaj Federate kanë vendosur që klubet të kthehen në stërvitje në fillim të muajit qershor, saktësisht më 1 dhe 2 qershor, duke respektuar rekomandimet e Institutit të shëndetit publik dhe Ministrisë së Shëndetësisë.

Klubet gradualisht të rikthehemi në stervitjet e rregullta në objektet sportive dhe në ambiente te hapura që boksieret të fillojnë të fitojnë formen e duhur për vazhdimin e garave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat