Mehmet Bogujevci befason: Ky është ekipi më i suksesshëm i Prishtinës - Bota Sot
Mehmet Bogujevci befason: Ky është ekipi më i suksesshëm i Prishtinës

Boksi

Mehmet Bogujevci befason: Ky është ekipi më i suksesshëm i Prishtinës

Nga: K. Goca Më: 4 qershor 2020 Në ora: 15:18
Mehmet Bogujevci befason: Ky është ekipi më i suksesshëm i Prishtinës

Legjenda e boksit, Mehmet Bogujevci, aktualisht sekretar i përgjithshëm i Federatës së Boksit të Kosovës, befason me një shkrim të tij, duke publikuar ekipin më të mirë të boksit të Prishtina, pesë herë kampion dhe gjashtë herë nënkampion i ish Jugosllavisë.

“Ekipi më i suksesshëm KB Prishtina.

Trajneri Lah Nimani, Xh.Peci, Xh.Muhoviq, B.Berisha, N. Gashi, B. Hashani, kapiteni M. Bogujevci, Sh. Boguhevci, Z. Dedic, H. Peci, S.Ajdini”, shkroi Bogujevci. 

Duhet kujtuar se Bogujevci është nënkampion i botës në amatorizëm në vitin 1978. Është boksieri më i mirë që ka pasur Kosova.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat