Boks në kushtet e pandemisë, Stevenson mbron titullin në stadiumin bosh - Bota Sot
Boks në kushtet e pandemisë, Stevenson mbron titullin në stadiumin bosh

Boksi

Boks në kushtet e pandemisë, Stevenson mbron titullin në stadiumin bosh

Më: 11 qershor 2020 Në ora: 12:15
Stevenson mbron titullin në stadiumin bosh

Las Vegas ka hapur dyert për sportin e boksit edhe pse pa tifozë prej Covid-19. Në “MGM Grand Hotel” është zhvilluar sfida për titullin kampion bote në peshën pupël.

Shakur Stevenson mbrojti titullin kampion bote, duke mundur me “KO” në raundin e gjashtë portorikanin Felix Caraballo, duke korrur suksesin e 14-të në karrierë (asnjë humbje).

Natyrisht që kjo sfidë u zhvillua pa tifozë dhe nën masa të rrepta sigurie e mjekësore për shkak të koronavirus.

“Ishte një atmosferë krejt ndryshe, nuk më kishte ndodhur kurrë më parë kjo gjë”, tha Stevenson pasi fitoi duelin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat