Dhjetë boksierët më të mirë në botë - Bota Sot
Dhjetë boksierët më të mirë në botë

Boksi

Dhjetë boksierët më të mirë në botë

Më: 11 qershor 2020 Në ora: 18:40
Dhjetë boksierët më të mirë në botë

Tyson Fury dhe Anthony Joshua pritet që shumë shpejt të përballen mes vete në kategorinë e pesahve të rënda në boks.

Por, revista “The Ring” tashmë e ka përcaktuar më të mirin mes tyre.

Sipas kësaj reviste, Fury është boksieri më i mirë në kategorinë e peshave të rënda në boks.

Këta janë 10 boksierët më të mirë në botë të peshave të rënda sipas “The Ring”:

1. Tyson Fury

2. Anthony Joshua

3. Dillian Whyte

4. Deontay Wilder

5. Luis Ortiz

6. Andy Ruiz Jr

7. Alexander Povetkin

8. Joseph Parker

9. Michael Hunter

10. Oscar Rivas.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat