Khabib reagon më në fund për pensionimin e McGregor - Bota Sot
Khabib reagon më në fund për pensionimin e McGregor

Boksi

Khabib reagon më në fund për pensionimin e McGregor

Më: 16 qershor 2020 Në ora: 09:12
Ilustrim

Khabib Nurmagomedov ka ritheksuar ‘luftën’ e tij me Conor McGregor në rrjetet sociale pasi ka postuar një foto të përplasjes së tyre pas UFC 229.

Khabib dominoi mbi McGregor në 2018 dhe ndërsa përballja në kafaz ishte emocionuese.

Një përleshje masive shpërtheu midis të dy palëve dhe kampioni i peshave të lehta ka postuar një GIF në Instagram ku tregon anëtarin e ekipit të tij, Zubaira Tukhugov duke goditur McGregor.

Luftëtari nga Dagestani shrkoi mbi GIF, ‘Për tifozët’.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat