Aliriza Rexhepi – gjyqtar i Gjeneratës së Republikës  - Bota Sot
Aliriza Rexhepi – gjyqtar i Gjeneratës së Republikës 

Boksi

Aliriza Rexhepi – gjyqtar i Gjeneratës së Republikës 

Nga: K. Goca Më: 30 qershor 2020 Në ora: 17:15
Aliriza Rexhepi – gjyqtar i Gjeneratës së Republikës 

Gjyqtarët e boksit dhanë gjithçka në vitet më të vështira, në vitet e 90-ta (1991-1999).

Gjeneratës së Republikës i takon Aliriza Rexhepi. 

Ai drejtoi shumë meçe me sukses. 
Asnjëherë nuk u ndal dhe as që u përkul para kërcënimeve të pushtuesit serb.

Rexhepi së bashku me mijëra sportistë iu kundërvunë fuqishëm regjimit serb, e mbajtën gjallë boksin dhe sportin në përgjithësi. 

Ai sot është krenar për kontributin që dha në kohërat më të vështira, që i rezistuan fuqishëm regjimit serb.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat