“Unë di si ta mposht Khabib, ma jepni një shans t’ua vërtetoj” - Bota Sot
“Unë di si ta mposht Khabib, ma jepni një shans t’ua vërtetoj”

Boksi

“Unë di si ta mposht Khabib, ma jepni një shans t’ua vërtetoj”

Më: 3 korrik 2020 Në ora: 10:03
Dustin Poirier, Khabib Nurmagomedov

Dustin Poirier, i konsideruar si rivali më i fortë i Khabib Nurmagomedov në kafaz pas duelit që ata zhvilluan në UFC-242 e ku rusi fitoi me vështirësi, është shprehur se është gati të duelojë sërish me kampionin e botës. Madje ai ka thënë se këtë herë nuk do të përsëritë gabimin e sfidës së parë, kur nuk arriti ta mposhtë Khabib edhe pse pati një shans.

“E ndjej se jam në formën më të mirë dhe më i forti në botë. Kam bërë gabime dhe Khabib më ka mundur, por unë e di se si ta mposht atë në kafaz. E di se mund ta mund në kafaz këtë herë. Unë mund t’i mund të gjithë këta djemtë me të cilët ai po duelon dhe e kam bërë këtë gjë”, tha Dustin Poirier.

Më tej, 31-vjeçari amerikan (26 fitore, 6 humbje e 1 barazim në kafaz) tha: “Dua të jem më i miri në botë, dua të jem një kampion i padiskutueshëm. Shpresoj që UFC-ja të ma japë sërish një shans të dueloj ndaj Khabib dhe do t’ua vërtetoj se nuk gaboj kur them se do ta mund”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat