Ishte gati për finalen e madhe, por... - Bota Sot
Ishte gati për finalen e madhe, por...

Boksi

Ishte gati për finalen e madhe, por...

Më: 4 korrik 2020 Në ora: 14:09
Ishte gati për finalen e madhe, por...

Sportisti i luftërave parciale Gilbert Burns është detyruar të tërhiqet nga gara e eventit të UFC, pasi ka rezultuar pozitiv me COVID-19, i cili e pengojë drejt një ëndërre të madhe që kishte.

Braziliani 33-vjeçar ishte gati të përballej me Kamaru Usman për titullin kampion në peshat e lehta.

Burns udhëtoi nga Florida në Las Vegas, për të udhëtuar më pas në Abu Dabi por nuk mundi dot të mbërrinte në destinacion pasi në testet që bëri doli pozitiv me koronavirus.

Edhe vëllai dhe trajneri i sportistit rezultuan gjithashtu pozitivë me koronavirus.

Pasi mësoi lajmin se ishte prekur nga virusi vdekjeprurës Burnsa ndau në “Tëitter” një mesazh me ndjekësit. Ai shkroi: “Lajmë të këqija, nuk ndihem mirë por do ta fitoj këtë betejë. Qëndroni të sigurt”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat