Wilder: Pa dashur të mos tregoj respekt... - Bota Sot
Wilder: Pa dashur të mos tregoj respekt...

Boksi

Wilder: Pa dashur të mos tregoj respekt...

Më: 4 korrik 2020 Në ora: 16:40
Pa dashur të mos tregoj respekt

Lennox Lewis, ishte ai që kishte hapur këtë debat, duke thënë se Wilder nuk do të mund ta mposhtte Iron Miken e ri.

“Shpejtësia e të menduarit, gjatësia ime, lëvizjet e mia, këmbët e mia, atletizmi im, janë avantazhet e mia kundrejt Mike”, tha Wilder.

“Pa dashur të mos tregoj respekt, Mike i cili ishte një boksier i madh, por unë mendoj që asnjë boksier nga shkolla e vjetër, nuk do të mund të mposhte këta të shkollës së re, sepse nuk ka logjikë, marrë parasysh evoluimin dhe teknologjinë e ditëve tona. Do ta shkatërroja atë djalë”, tha ndër tjera Doentay Wilder.

Iron Mike i pyetur për këto deklarata të Wilder, ka qeshur dhe është përgjigjur: “Nuk e besoj, por më pëlqen ai djalë, sepse edhe unë do të mendoja të njëjtën, sikurse ai”.

Këto deklarata, Wilderi i kishte dhënë në vitin 2018, kur akoma nuk kishte përjetuar humbjen nga Tyson Fury.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat