Wilder kishte thënë se do ta nokautonte, ja përgjigja e Tysonit - Bota Sot
Wilder kishte thënë se do ta nokautonte, ja përgjigja e Tysonit

Boksi

Wilder kishte thënë se do ta nokautonte, ja përgjigja e Tysonit

Më: 19 korrik 2020 Në ora: 12:17
Wilder kishte thënë se do ta nokautonte, ja përgjigja e Tysonit

Boksieri amerikan, Deontay Wilderit, kishte deklaruar para pak kohësh se ai do ta kishte nokautuar Mike Tysonit gjatë kohës kur ky i fundit kishte arritur majat e boksit.

Ndërsa, tash Tyson i është kundërpërgjigjur bashkëkombësit të tij.

“Unë kundër Tysonit në 86-n, do ta kisha rrahur keq atë djalë”, ishte shprehur Wilder në 2018-n.

Kurse, Tysoni ka thënë se i pëlqen fakti që Deontay ka një mendim të tillë.

“Më pëlqen fakti që ai mendon ashtu sepse ajo është mënyra që do të mendoja edhe unë”, u shpreh Tyson.

“Ai supozohet të mendojë ashtu, ai është kampion i peshave të rënda në botë dhe kjo është diçka të cilën do ta mendoja edhe unë”, ka shtuar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat