Anulohet meçi i Pllanës, kundërshtari rezulton me COVID-19 - Bota Sot
Anulohet meçi i Pllanës, kundërshtari rezulton me COVID-19

Boksi

Anulohet meçi i Pllanës, kundërshtari rezulton me COVID-19

Më: 22 korrik 2020 Në ora: 08:12
Genc Pllana, Raphael Igbokwe

Meçi i boksit mes Genc Pllanës dhe Raphael Igbokwes, i paraparë të zhvillohet në orët e hershme të së mërkurës (sipas kohës lnë Kosovë) me kohën tonë, është anuluar pasi Igbokwe ka rezultuar pozitiv në testin për Covid-19.

Përballja ishte paraparë të zhvillohet në Las Vegas në mbrëmjen e Top Rank.

“Kundërshtari im ka rezultuar pozitiv në testin e dytë për Covid, kështu që lufta është anuluar. Po prisja me padurim ngjitjen në ring dhe të bëja meç të mirë. Por fatkeqësisht meçi u anulua”, ka shkruar Pllana.

Rezultatet e testit të Covidit dolën më pak se 24 orë para meçit, shkruan Boxingscene.

Pllana 26-vjeçar ka 8 fitore, një humbje e një barazim. Humbjen e vetme e pësoi pikërisht nga Igbokwe vitin e kaluar.

Mbrëmja e Top Rank do të transmetohet në rrjetin televiziv ESPN.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat