‘Bisha’ e rrah keq rusin! - Bota Sot
‘Bisha’ e rrah keq rusin!

Boksi

‘Bisha’ e rrah keq rusin!

Nga: K.Goca Më: 9 gusht 2020 Në ora: 12:13
‘Bisha’ e rrah keq rusin!

Amerikani Derrick Lewis është mbreti i ri në pesha të rënda në UFC.

I njohur me nofkën si "Bisha e z..." e shkatërroi rusin Aleksei Oleinik pikërisht në raundin e dytë në UFC.

Luftëtari i madh Lewis, e tronditi veteranin rus në spektaklin UFC në Las Vegas me një nokaut teknik në raundin e dytë. 

Image

Ky është nokauti i 11-të i Lewis në karrierën e tij në UFC, i cili theu rekordin e peshës së rëndë, dhe për rekordin absolut të UFC-së atij i mungojnë vetëm dy nokaut të tjerë.

Në video, mund ta shikoni nga minuta 7.40 se si amerikani shkatërron rusin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat