Femra që po shkruan historinë në MMA

Boksi

Femra që po shkruan historinë në MMA

Më: 16 tetor 2020 Në ora: 11:59
Femra që po shkruan historinë në MMA

Criscy Cyborg, mundësja e famshme e MMA-së, pa dyshim që po shkruan historinë e këtij sporti.

Ajo mbrojti titullin me një fitore ndaj Arlene Blenkovit dhe e mbylli meçin në rundin e dytë.

Chris Cyborg u bë mundësja e parë në histori që arriti ta mbrojë titullin në më shumë se katër organizata elitare të MMA-së.

35-vjeçarja përveç titujve në Strikeforce, Invict, UFC dhe Bellator, ka edhe dy medalje të arta nga kampionati botëror në Brazi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat