Zyrtare: Joshua vs Pulev, zhvillohet me 12 dhjetor

Boksi

Zyrtare: Joshua vs Pulev, zhvillohet me 12 dhjetor

Më: 16 tetor 2020 Në ora: 21:50
Joshua dhe Pulev

Anthony Joshua ka njoftuar për datën e meçit të tij me Kubrat Pulev që do të mbahet me 12 dhjetor.

Kampioni i botës në peshat e rënda, Anthony Joshua, do të ketë një test mjaft të vështirë në sfidën e tij të ardhshme.

Kubrat Pulev do të jetë sfiduesi i AJ, në meçi mes dy boksierëve do të zhvillohet më 12 dhjetor të këtij viti.

Dueli i shumëpritur do të zhvillohet në ‘O2 Arena’.

Të drejtat për transmetim televiziv do t’i takojnë gjigantit mediatik, ‘Sky Sports Box ’.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat