Momenti kur Khabib Nurmagomedov shpërtheu në lot

Boksi

Momenti kur Khabib Nurmagomedov shpërtheu në lot

Më: 24 tetor 2020 Në ora: 23:38
Momenti kur Khabib Nurmagomedov shpërtheu në lot

Khabib Nurmagomedov ka shënuar fitore duke e mposhtur Justin Gaethjen.

Ylli i UFC-së, Khabib Nurmagomedov e ka përfunduar këtë ndeshje në raundin e dytë, duke e mposhtur Justin Gaethjen.

Rusi me këtë fitore në UFC shkon në 29 fitore në përgjithësi në karrierë.

Pas përfundimit të duelit me Gaethjen, Khabib ka rënë në dysheme dhe ka filluar të qajë, ngase ishte tejet i emocionuar.

Pas këtij dueli, Khabib Nurmagomedov është deklaruar dhe këtë fitore ia ka dedikuar babait të tij, i cili ka ndërruar jetë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat