Pamje të rënda/ lëndimi horror i shqiptarit që debutoi në UFC

Boksi

Pamje të rënda/ lëndimi horror i shqiptarit që debutoi në UFC

Më: 8 nëntor 2020 Në ora: 08:51
Ramiz Brahimaj

Luftëtari i arteve marciale, Ramiz Brahimaj mbrëmë bëri debutimin në UFC, por gjërat nuk shkuan mirë dhe gati humbi veshin, raporton Insporti.

Ramiz Brahimaj mbrëmjen e kaluar debutoi në UFC ndaj Max Griffin, teksa në raundin e tretë u goditë nga një bërryl brutal i cili gati sa nuk ia hoqi veshin.

Image

Kjo goditje mjaftoi që Griffin të shpallej fitues me nokaut teknik ndërkohë Brahimaj mori njëri nga lëndimet më të tmerrshme në histori të UFC-së.

Image

Ishte kjo lufta e parë e shqiptarit të lindur në Bronx, New York të SHBA-ve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat