Marku rikthehet në ring

Boksi

Marku rikthehet në ring

Më: 10 nëntor 2020 Në ora: 14:29
Marku rikthehet në ring

Florian Marku rikthehet në ring pas gati një viti pauzë.

Meçi i fundit i boksierit shqiptar ishte në vitin e kaluar në Angli, ku fitoi ndaj Nathan Bendon me me vendin unanim, 60-55.

Sonte ai do të luftojë ndaj boksierit, Muma Mweemba.

Marku ka 6 ndeshje si boksier profesionist dhe ka arritur të fitoj të gjitha ndeshjet.

Muma Mweemba, kundërshtari i sotëm i Markut nuk është ndeshur që dy vite, ku ishte mposhtur nga Nathan Hardy.

Ky meç do të transmetohet në kanalin “Tring”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat