Nokauti më i shpejti në histori, e pabesueshme...

Boksi

Nokauti më i shpejti në histori, e pabesueshme...

Më: 15 nëntor 2020 Në ora: 12:56
Nokauti më i shpejti në histori, e pabesueshme...

Në BKFC, organizatën që lejon boksierët për të luajtur pa doreza, për të kthyer boksin e vërtetë anglez, është arritur edhe nokautimi më i shpejti në histori.

Luftëtari nga Kuba, Uly Diaz, ka arritur që të mposht kundërshtarin e tij amerikan, Donelei Benedetto fare lehtësisht.

Madje ende pa përfunduar rënia e gongut do të mbyllej edhe kjo përballje.

Menjëherë pasi të dy boksierët i kanë dhënë duart njëri-tjetrit, në shpejtësi të pabesueshme Diaz është nisur për të goditur me të majtën e bllokuar dhe menjëherë është zbrazur e djathta e tij që e ka lënë pa ndjenja boksierin amerikan. E gjitha kjo ka ndodhur në hark kohor brenda 2 sekondave, duke krijuar një histori më vete.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat