Nokaut i frikshëm dhe për 30 sekonda, që po e çmend botën!

Boksi

Nokaut i frikshëm dhe për 30 sekonda, që po e çmend botën!

Nga: Kemajl Goca Më: 15 nëntor 2020 Në ora: 14:11
Nokaut i frikshëm dhe për 30 sekonda, që po e çmend botën!

Sportet ekstreme sa janë të dashur aq edhe të frikshëm për dashamirët e sportit, sidomos të sporteve luftarake. 

Nokaut nga goditja pas 30 sekondash, që po e çmend botën sportive.  

Nokaut i frikshëm dhe për 30 sekonda nga Kalinn 'Khaos' William, që  e la të shtrirë Abdul Razak Alhassan.

Image

Një e djathtë që e hodhi në tokë Alhassan. Arbitri Mark Smith nuk ishte aq i shpejtë sa të hidhej dhe të ndalonte goditjet vijuese që erdhën nga luftëtari sikur i çmendur.

Ai pasi kishte rrëzuar Alex Moron në vetëm 27 sekonda në debutimin e tij në UFC, kësaj here iu deshën tre sekonda më shumë për Abdul Razak Alhasan. Williams është një luftëtar i frikshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat