​Remzo Mustafiq, siguron medaljen Kampionatin Evropian për të Rinj

Boksi

​Remzo Mustafiq, siguron medaljen Kampionatin Evropian për të Rinj

Më: 17 nëntor 2020 Në ora: 20:39
Remzo Mustafiq

Boksieri, Remzo Mustafiq, ka siguruar medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian për të Rinj (17-18 vjeçarë), që po mbahet në Budva të Malit të Zi.

Mustafiq mundi sonte Manuchar Kriheli të Izraelit, kategoria -91 kilogramë.

Remzo të premten lufton në gjysmëfinale përballë Mykyta Gorbatenko të Ukrainës.

Dje dhe pardje në evropian janë eliminuar Çlirim Berisha (-64 kg) dhe Luar Aliu (-56 kg).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat