Lajm i madh nga Britania e Madhe

Boksi

Lajm i madh nga Britania e Madhe

Më: 24 nëntor 2020 Në ora: 16:04
Lajm i madh nga Britania e Madhe

Eddie Hearn, menaxheri dhe promotori i njohur i boksit është shprehur i kënaqur me deklaratën e kryeministrit anglez Boris Johnson që tha se nga 2 dhjetori do të lejojë praninë e tifozëve në stadium.

Kjo i hap “dritën jeshile” edhe dueleve të boksit që do të zhvillohen në Britaninë e Madhe, që ato të kenë një numër të limituar fansash.

Më 12 dhjetor do të zhvillohet sfida e madhe për titujt kampionë bote në peshën e rëndë mes kampionit në fuqi, britanikut Anthony Joshua dhe sfidantit bullgar Kubrat Pulev. Duke parë se situata ka ndryshuar pas deklaratës së Johnson, atëherë fansat mund të jenë të pranishëm në këtë duel.

Hearn po punon për këtë gjë: “Ky është lajm i madh.

Nuk do të rritim çmimet edhe pse kërkesat do të jenë të shumta. Ne e dimë që janë të shumtë ata që duan të vijnë në stadium. Do të jetë një shans i mirë për fansat të ndjekin nga afër një duel të madh, do të jetë si dikur”, tha Hearn.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat