Spektakël i madh në Bruksel, shqiptarët para sprovës

Boksi

Spektakël i madh në Bruksel, shqiptarët para sprovës

Më: 5 janar 2021 Në ora: 11:04
Spektakël i madh në Bruksel, shqiptarët para sprovës

Me 23 janar ne Bruksel të Belgjikës do të zhvillohet një spektakël i madh i boksit profesional ku  promotor është Yassine Maatala, kurse matchmaker kryesor i galës është caktuar, Avdyl Salihu, i cili ka arrit të fus në program madje edhe gjashtë boksier shqiptar.

“Pas bisedave që kisha me promotorin Maatala ram dakord që të bashkëpunojnë më thellë andaj edhe ia ofrova edhe gjashtë boksier shqiptar, ndërkohë që do i ndihmoj edhe në Matchmaking.

Me këtë projekt kemi filluar të punojmë qe tre muaj dhe normal në kushte pandemie gjithçka po shkon me vështirësi por dëshira dhe vullneti i madh kemi arrit që sot të krijojmë një event me boksierë të mëdhenj të cilët  besoj do jenë shumë tërheqës me përballjet e tyre për spektatorin që do mund të përcjellin këtë spektakël vetëm me sistemin Pay per view (https://fb.me/e/4rg7SPqP2)  pasi publiku nuk lejohet në palestër”, thotë Salihu, duke zbuluar më pas emrat shqiptar që do ndeshen në këtë event. 

Meçet

Sherif Morina vs Oskar Figo (Hungaria)
Aleksander Kallashi vs Laszlo Fekete (Hungaria)
Ilir Zeneli – Zhecislav Radevski (Bulgaria)
Edison Demaj – Abdullah Arabie (Bullgaria)
Liridon Fazliu – Georgy Andonov (Bullgaria)
Kamer Maloku pritet këto ditë të publikohet kundërshtari

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat