Florian Marku habit, ja çfarë i dëshiron anglezit

Boksi

Florian Marku habit, ja çfarë i dëshiron anglezit

Nga: K.Goca Më: 21 shkurt 2021 Në ora: 19:39
Florian Marku habit, ja çfarë i dëshiron anglezit

Boksieri shqiptar, Florian Marku, po e kremton fitoren e tij, që e ka arritur mbrëmë në orën e vona ndaj anglezit Rylan Charlton, që u zhvillua në “Wembley”. Meçi nuk e priti fundin, pasi që anglezi e dorëzoi në rundin e tetë. Florian Marku ka një mesazh të fuqishëm.

“Zoti është më i madhi! Ju falënderoj të gjithëve nga zemra.

Si fillim, urime Rylan Charlton, një boksier i fortë dhe do dalësh më i fortë nga kjo. Kthehu shëndosh e mirë pranë familjes. 

Kam një ekip shumë të mirë pas meje.

Në këtë ndeshje kisha trajnerin tim të dashur George Armagos që me njeh që në moshën 12-vjeçare dhe ka qenë gjithnjë pranë meje. Dua të falënderoj Clifton Mitchell i cili me mësoi shumë gjëra gjatë stërvitjes në Derby, është një trajner shumë shumë i mirë.

Dhe sigurisht dua të falënderoj personin që rriti rezistencën time dhe e çoi atë në një nivel tjetër Kirk Gibbons. Ky është vetëm fillimi. Shumë dashuri për të gjithë ata që besuan tek unë”, ka shkruar Marku.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat