Momenti i nokautit brutal të Whyte ndaj Povetkin

Boksi

Momenti i nokautit brutal të Whyte ndaj Povetkin

Më: 28 mars 2021 Në ora: 08:17
Dillian Whyte dhe Aleksander Povetkin

Dillian Whyte e ka fituar mbrëmë rimeçin ndaj Aleksander Povetkin, në duelin kryesor të eventit të sontëm.

Raundi i katërt ishte fatal për boksierin rus, Povetkin i cili pranoi disa goditje të fuqishme nga Whyte duke u rrëzuar në dysheme.

Momenti i nokautit:

Dueli i parë mes tyre i zhvilluar para një viti u fitua nga Povetkin me një nokaut në raundin e pestë, edhe pse Whyte po triumfonte në katër raundet e para.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat