Sportisti e humb një gisht gjatë meçit

Boksi

Sportisti e humb një gisht gjatë meçit

Më: 2 prill 2021 Në ora: 15:38
Sportisti e humb një gisht gjatë meçit

Skena horrori janë parë në meçin e MMA në mes Ketaga Plyev dhe Devin Gudali.

Ketaga Plyev e ka humbur njërin gisht gjatë duelit, i cili u ndërpre në mes raundit të dytë dhe të tretë.

Plyev vuri re se kishte humbur pjesën e sipërme të një gishti të dorës së majtë.

Mjeku u fut në ring dhe u befasuan me atë që panë. Në fillim ata nuk mund ta gjenin pjesën e gishtit, por pak më vonë ia dolën mbanë. Ai kishte mbetur në dorëza.

Ndryshe, Plyev donte të vazhdonte të luftonte, por ai nuk u lejua nga mjekët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat