Vajza nga Kosova: Në kafaz jam shumë dominante dhe agresive

Boksi

Vajza nga Kosova: Në kafaz jam shumë dominante dhe agresive

Më: 6 prill 2021 Në ora: 12:52
Vajza nga Kosova: Në kafaz jam shumë dominante dhe agresive

Luftëtarja e vetme e Kosovës në Artet Marciale të përziera, Bestare Kicaj ka folur për prestigjiozen ‘Blick‘, ku ka zbuluar shumë gjëra rreth saj dhe karrierës.

“Në kafaz jam shumë dominante dhe agresive. Dua ta sundoj dhe shkatërroj kundërshtarin tim”, ka thënë 33 vjeçarja.

Kicaj tregon se pëlqimin për luftë erdhi duke shikuar filma me vëllezërit e saj.

“Unë gjithmonë kam qenë një djalë, jam rritur me dy vëllezërit e mi duke shikuar filma me luftë”, tregon Bestarja.

Zonja Kicaj tregon edhe pse gratë duhet të merren me këtë sport:

“Neve na shohin të dobëta. Na thonë që s’jemi për këtë. Këto janë marrëzia: Ne jemi shumë të forta!”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat