Momenti kur godet sportistin dhe vdes në ring!

Boksi

Momenti kur godet sportistin dhe vdes në ring!

Nga: Kemajl Goca Më: 6 prill 2021 Në ora: 18:57
Momenti kur godet sportistin dhe vdes në ring!

Sportet luftarake, si boksi, kick-boksi etj. janë sporte me rrezikshmëri të lartë. Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Ekuador! 

Aty shihet se si e godet me shqelm pas qafe sportistit dhe bie në tokë, pas pak edhe vdes.

“Sipas mediave lokale, nuk kishte asnjë shërbim mjekësor në turne, dhe Cahausqui u transportua menjëherë në spital, por nuk pati shpëtim.

Artet marciale amatore janë shumë të rrezikshme dhe mund të jenë fatale.

Fatkeqësisht, kjo ishte pikërisht rasti në Ekuador ku ditë më parë, Joel Cahuasqui (25 vjeç) ra në dysheme pas një goditje dhe më pas ndërroi jetë, njoftoi gazetari Alberto Astudillo”, transmeton media kroate “24 sata”. 

Ai kishte hemorragji në tru pas një goditje të rëndë dhe mjekët nuk mund të bënin asgjë përveç që e deklaruan vdekjen e tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat