Reshat Mati e mund Pinon, 10 fitore dhe asnjë humbje

Boksi

Reshat Mati e mund Pinon, 10 fitore dhe asnjë humbje

Më: 30 maj 2021 Në ora: 08:28
Reshat Mati

Boksieri shqiptar, Reshat Mati ka arritur një tjetër fitore të madhe në boksin profesionist.

Ai në duelin e mbrëmshëm e mposhti boksierin Ryan Pino me vendim unanim të gjyqtarëve.

Boksieri shqiptar i lindur në Amerikë u tregua më i mirë gjatë gjashtë raundeve duke triumfuar në fund.

Kështu, Mati vazhdon rekordin e tij pa humbje duke e shënuar fitoren e 10-të.

Pas duelit, Mati tha se nuk ishte i lumtur me performancën pasi kishte pritur se do ta përfundonte më herët duelin.

Duelin e plotë të Reshat Matit mund ta ndiqni në videon më poshtë prej minutës 1:05:45.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat