Operohet me sukses, McGregor vazhdon me ‘thumbimet’ ndaj Poirier

Boksi

Operohet me sukses, McGregor vazhdon me ‘thumbimet’ ndaj Poirier

Më: 12 korrik 2021 Në ora: 18:46
Connor McGregor

Boksieri i UFC-së, Connor McGregor është operuar me sukses.

Irlandezi theu kyçin e këmbës në raundin e parë ndaj Dustin Poirier, derisa tani është operuar.

McGregor përmes një video ka konfirmuar se është mirë dhe që do rikthehet pas gjashtë jave, kurse kishte disa fjalë edhe për amerikanin.

“Përshëndetje tifozë, sapo dola nga operacioni, çdo gjë ishte perfektë, ndihem shumë mirë. Kemi gjashtë javë, pastaj rikthehem”.

“Ishte një raundi ferri i parë, do ishte mirë të shohim të dytin dhe të shohim çfarë do të ndodhte. Por, kjo është pjesë e biznesit”.

“Dustin mund të festosh fitoren e ligamenteve, si të duash, por nuk ke bërë asgjë. Pak dëmtime në vesh, kjo është e gjitha”, tha ai.

Ndërkohë, Poirier ka hedhur poshtë mundësinë që të zhvillojë përballjen e katërt ndaj McGregor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat