Donjeta udhëton për në Tokio

Boksi

Donjeta udhëton për në Tokio

Nga: K.G. Më: 20 korrik 2021 Në ora: 17:01
Donjeta udhëton për në Tokio

Boksierja e Kombëtares së Kosovës, Donjeta Sadiku, udhëton për Tokio.

Donjeta synon paraqitje sa më të mirë pse edhe mos të kthehet me medalje olimpike.   

“Ekipi i Kosovës ne boks sot udhëtoi në Lojërat Olimpike Tokio 2020

Sot me 20 korrik ekipi i boksit; boksierja Donjeta Sadiku dhe selektori Besim Brahimi udhëtuan ne Lojërat Olimpike në Tokyo 2020 

Donjeta do te paraqitet ne ring me 27 korrik ne kategorinë 60 kg”, njofton Latif Demolli, zëdhënës i Federatës së Boksit të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat