Lista e boksierëve të Kosovës që udhëtojnë në përgatitje

Boksi

Lista e boksierëve të Kosovës që udhëtojnë në përgatitje

Më: 26 gusht 2021 Në ora: 11:27
Lista e boksierëve të Kosovës që udhëtojnë në përgatitje

Që nga nesër boksierët e Kosovës të të gjitha grupmoshave udhëtojnë në përgatitje bazike në Brezovicë.

Federata e boksit e Kosovës vazhdon sipas planprogramit të paraparë për përgatitje bazike të  boksierëve të Kosovës para fillimit të garave të pjesës vjeshtore.

Po ashtu këto përgatitje janë të mirëseardhura për boksierët seniorë dhe të rinj para garave ndërkombetare.

Lista

1. Bashkim  Bajoku 
2. Shpëtim  Bajoku 
3. Patriot Behrami
4. Ymer Mangjolli
5. Çlirim Berisha
6. Remzo  Mustafiq

Klubet nga një boksier
7.k.b.”Prishtina” – Dionis Gashi
8.k.b.”Sport Center”Gjakov - Taulant Jakupi
9.k.b.”Trepqa 89”Mitrovic– Behar Peshtreshi
10.k.b.”Dardanet”Prishtin – Dion Konushevci 
11.k.b.”Nitro” Ferizaj- Loris Idrizi 
12.k.b.”S.Salihu”Shtime – Dalmat Salihaj 
13.k.b.”Kalaja”Vushtrri – Armend Parduzi 
14.k.b.”F.Kosova “– Abit Osmani
15.k.b.”Vushtrria”- Isuf Basholli
16.k.b.”Dukagjini”Klinë – Rexhe Morina
17.k.b.”Kastrioti “Obiliq – Leart Beka
18.k.b.”Trepça”Mitrovic –Emir Saraqi 
19.k.b.”Fighter”Pej – Anuar Gashi 
20.k.b.”Diakonia”Mitrovic – Altin Shala
21.k.b.”Kastrioti” Ferizaj- Enton Kikrri
22.k.b.”Drenasi”- Luan Morina
23.k.b.”Prizreni” – Dior Berisha
24.k.b.”Gollaku”Prishtinë- Drilon Arifi
25.k.b.”Gjakova 137”- Arlind Hysenaj
26.k.b.”Drita”Gjilan- Donat Syla
27.k.b.”Besa “Pej– Rilind Muriqi
28.Besim Brahimi-trajner
29.Besnik Vranovci - trajner
30.Shefki Bogujevci – trajner
31.Fatmir Makolli - përgjegjes
NGA KLUBET ME PAGESE
 “Dardanët”Prishtinë-Ditjon Alshiqi, Art Neziri 
”F. Kosova” – Muhamet Shahinoviq, Blin Krasniqi
”Dukagjini”Klinë - Planet Berisha

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat