Do të zhvillohet rimeçi mes Haxhi Krasniqit dhe Dominic Boesel

Boksi

Do të zhvillohet rimeçi mes Haxhi Krasniqit dhe Dominic Boesel

Më: 7 shtator 2021 Në ora: 11:53
Do të zhvillohet rimeçi mes Haxhi Krasniqit dhe Dominic Boesel

Do të zhvillohet rimeçi mes Haxhi Krasniqit dhe Dominic Boesel!

Kampioni botëror në boks, Robin Krasniqi do të luajë ndeshjen e rimeçit kundër ish kampionit botëror, Dominic Bösel më 9 tetor 2021.

Kjo do të jetë hera e parë për kampionin shqiptar që do ta mbrojë titullin e botës kundër ish-kampionit botëror, Dominic Bösel dhe tani data është caktuar me 9 tetor 2021 në GETEC Arena në Magdeburg.

Krasniqi fitoi titullin e kampionit botëror pikërisht ndaj Boesel në vitin e kaluar, kur e nokautoi në raundin e 10’të.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat