​Arlind Berisha i artë në Artet Mikse Marciale, përgëzohet nga Ramush Haradinaj

Boksi

​Arlind Berisha i artë në Artet Mikse Marciale, përgëzohet nga Ramush Haradinaj

Më: 11 shtator 2021 Në ora: 18:11
​Arlind Berisha

Arlind Berisha ka fituar medaljen e artë në turneun që po mbahet në Pragë të Çekisë për Artet Mikse Marciale.

Atleti Berisha me këtë rast është përgëzuar edhe nga kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj i cili e ka quajtur historik suksesin e arritur nga ai.

“Arlind Berisha, nip i Heroit Maxhun Berisha, sot nga Praga i solli një medalje të artë Kosovës.”, ka shkruar Haradinaj në “Facebook”

“Atleti i parë dhe i vetëm i ekipit kombëtar të Kosovës, sot fitoi në finalen e 2021MMAËorldCup.”

“Përgëzoj Federatën e Arteve Mikse Marciale të Kosovës, për këtë sukses historik. Urime Kosovë!”, thuhet në fund të postimi të Ramush Haradinajt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat