Holyfield i ndalohet të duelojë

Boksi

Holyfield i ndalohet të duelojë

Më: 16 shtator 2021 Në ora: 15:49
Holyfield i ndalohet të duelojë

Boksieri amerikan Evander Holyfield, që u rikthye në ring të dielën e kaluar pas një dekade pushim në moshën 58-vjeçare, mund të mos ngjitet më në ring.

Komisioni mjekësor i Florida ka dhënë urdhër që ish-kampioni i botës në peshën e rëndë, një nga legjendat e këtij sporti, të qëndrojë pushim absolut.

Ai u mund me “KO teknik” në raundin e parë ndaj Vitor Belfort dhe duket se dëmtimi që ka pësuar është më i madh nga sa mendohej.

Sidomos për moshën e tij. Për këtë arsye, është vendosur që Holyfield të qëndrojë pushim absolut për 30 ditë dhe më pas do të dalë sërish para komisonit mjekësor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat