Të shtunën meçi i madh, kush është kundërshtari i Anthony Joshua?

Boksi

Të shtunën meçi i madh, kush është kundërshtari i Anthony Joshua?

Më: 24 shtator 2021 Në ora: 17:57
Të shtunën meçi i madh, kush është kundërshtari i Anthony Joshua?

Kampioni absolut i peshave të rënda kë Boks, Anthony Joshua, do të ndeshet të shtunën në Londër.

Joshua do të ketë përballë Oleksandr Usyk, i cili po ashtu ka një talent dhe forcë të jashtëzakonshme në përballjet e tij në ring.

Anthony po hyn në histori pasi gati po barazon rekordet e legjendave Mike Tyson dhe Moohamed Ali.

Kjo fitore është mjaft e rëndësishme për karrierën e tij, pasi do të rikonfirmonte pathyeshmërinë e tij përballë kundërshtarëve dhe do e bënte një person që ka mbetur kohë pa humbur jetë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat