Usyk: Trajneri më tha që mos e nokautojë Joshuan

Boksi

Usyk: Trajneri më tha që mos e nokautojë Joshuan

Më: 26 shtator 2021 Në ora: 13:19
Usyk: Trajneri më tha që mos e nokautojë Joshuan

Oleksandr Usyk pasi që u shpall kampin bote për peshat e rënda, duke mundur mundur Anthony Joshua, shpalosi një sekretë. Boksieri ukrainas potencoi se ishte këshilluar nga trajneri i tij që mos e nokautonte Joshua.

“Unë nuk kisha asnjë objektiv për ta rrëzuar atë sepse traineri im, në qoshen time, më shtyu të mos e bëja këtë.

Në fillim e godita rëndë dhe u përpoqa ta rrëzoja, por më pas traineri im tha: “Vetëm ndalo dhe bëj punën tënde.”

Usyk e lëndoi Joshuan në raundin e tretë me goditje të fortë me dorën e majtë, i cili i shkaktoi britanikut ënjtje të konsiderueshme rreth syrit të tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat